pk10技巧之定位胆视频

Smart Search for Traditional Chinese Add to favorites

Xu Jun , Deputy Secretary of the Municipal Party Committee and Mayor

Xu Jun, male, Han nationality, native of Shucheng, Anhui, graduate degree, bachelor of law, was born in December 1969, joined the work in July 1991, and joined the Chinese Communist Party in December 1995. The current deputy secretary of the Mingguang Municipal Party Committee, the mayor of the municipal government, and the secretary of the party group.
In September 1987, he studied at Lanzhou University in Administration and Management;
In July 1991, he was appointed as the clerk and vocational reform section clerk of the Lixian District Office (Quzhou City) Personnel Bureau;
In April 1998, he was appointed as the deputy head of the Vocational Reform Section of the Shengzhou Personnel Bureau;
In April 1999, he was appointed as the deputy head of the Personnel Bureau of Chenzhou City and the deputy head and chief member of the Expert Section (during the period: 1997.09-2000.06, he studied political science in the postgraduate class of Anhui Provincial Party School);
In February 2004, he was appointed as the vice chairman of Quzhou Light Industry Association;
In April 2005, he was appointed as the vice chairman and party member of the Luzhou Light Industry Association;
Institutional reforms to be arranged in December 2009;
In October 2010, he was appointed deputy director and member of the party group of Shengzhou Economic and Information Commission (SASAC);
In February 2011, he served as the deputy head of the Quanjiao County Government;
In November 2013, he was appointed as the deputy director of the Development and Reform Commission of Chenzhou City and a member of the party group;
Institutional reforms to be arranged in December 2014;
In April 2015, he served as the deputy director (deputy director) and member of the party group of the Development and Reform Commission of Shengzhou City (City Price Bureau);
Member of the Standing Committee of the Mingguang Municipal Committee in September 2015;
In October 2015, he was appointed member of the Standing Committee of the Mingguang Municipal Party Committee, executive deputy mayor of the municipal government, and deputy secretary of the party group;
In June 2016, he served as Deputy Secretary of the Mingguang Municipal Party Committee, Executive Deputy Mayor of the Municipal Government, and Deputy Secretary of the Party Group;
In 2017, he served as Deputy Secretary of the Mingguang Municipal Party Committee, Executive Deputy Mayor of the Municipal Government, Deputy Secretary of the Party Group, President of the Party School of the Municipal Party Committee, and Director of the School Committee;
In March 2018, he served as Deputy Secretary of the Mingguang Municipal Party Committee, Acting Mayor and Party Secretary of the Municipal Government, President of the Party School of the Municipal Party Committee, and Director of the School Committee.
In May 2018, he served as Deputy Secretary of the Mingguang Municipal Party Committee, Mayor of the Municipal Government, Secretary of the Party Group, President of the Party School of the Municipal Party Committee, and Director of the School Committee.
In November 2018, he served as Deputy Secretary of the Mingguang Municipal Party Committee, Mayor of the Municipal Government, and Secretary of the Party Group.

Work in charge

Lead the overall work of the municipal government.

related news

    Host: Office of the People's Government of Mingguang City Organizer: Website of Mingguang Municipal Government Sitemap
    电子邮件: mgszf@126.com 皖ICP备10002527号技术支持: 龙讯科技 Phone: 0550-8021202 Email: mgszf@126.com Anhui ICP No. 10002527 Technical Support: Long Technology
    Anhui Public Network Security No. 34118202000145 Website identification code: 3411820020